Konsolidacja chwilówek

Kiedy zaciągnięte zobowiązania w postaci pożyczek krótkoterminowych przerastają możliwości finansowe, należy jak najszybciej zastanowić się nad rozwiązaniem. Najlepszym krokiem jest połączenie wszystkich chwilówek zanim nastąpią problemy w ich spłacaniu. Dzięki temu łatwiej będzie uzyskać pomoc z banku lub firmy pożyczkowej, ponieważ zdolność kredytowa wciąż będzie na dobrym poziomie.

O konsolidacji słów kilka

Możliwość połączenia kilku zobowiązań w jedno ma wiele zalet. Główną korzyścią jest obniżenie comiesięcznych rat dzięki wydłużeniu okresu spłaty pożyczki. Nowe warunki umowy można dostosować do indywidualnych możliwości, należy jednak pamiętać o tym, by wcześniej zastanowić się, na ile można sobie pozwolić, aby nie powielać dotychczasowych błędów i uniknąć wpadnięcia w spiralę zadłużenia. Konsolidacja ma wiele zalet nie tylko dla pożyczającego, ale również dla banku. Instytucja godząc się na zmianę warunków ma większe szanse na odzyskanie pieniędzy bez konieczności korzystania z usług firm windykacyjnych. Niestety firmy pożyczkowe nie dają swoim klientom takiej możliwości. Z tej sytuacji da się jednak wybrnąć.

Ryzykowny krok czy szansa na wyjście z zadłużenia?

Posiadając kilka niespłaconych chwilówek na koncie należy działać szybko i zdecydowanie. Jednym z najlepszych powodów będzie skorzystanie z oferty banku i wzięcie kredytu na dowolny cel. Niestety w przypadku niepłacenia zobowiązań zdolność kredytowa może nie wyglądać dla banku korzystnie, przez co nie udzieli kredytu. W takiej sytuacji pozostaje pożyczka ratalna od parabanku. Instytucje te zazwyczaj maja mniejsze wymagania od banków. Aby jednak nie pogorszyć swojej sytuacji finansowej należy upewnić się, że w ciągu kolejnych miesięcy jesteśmy w stanie płacić raty w terminie. By uniknąć problemów należy zastanowić się, jaka wysokość rat nie obciąży domowego budżetu oraz jaki okres spłaty będzie dogodny. Kwota zobowiązania powinna odpowiadać sumie wszystkich zaciągniętych chwilówek i nie być wyższa, niż to jest potrzebne.