Kredyt gotówkowy dla zadłużonych – jak wziąć pożyczkę bez rachunku bankowego?

Wydawać by się mogło, że obecnie każdy posiada konto w banku. Jest to przecież niezwykle wygodne rozwiązanie, które pozwala opłacać rachunki przez internet, płacić za zakupy i pożyczać pieniądze bez wychodzenia z domu. Okazuje się jednak, że nie każdy posiada rachunek bankowy, dlatego niektóre firmy pożyczkowe przygotowały specjalną ofertę. Dzięki niej możliwe jest uzyskanie środków na dowolny cel poprzez wykorzystanie innych form przekazywania pieniędzy.

Zalety pożyczki bez konta

Jedna z największych zalet jest możliwość zaciągnięcia zobowiązania przez osoby, które nie posiadają rachunku bankowego. Pieniądze otrzymuje się w formie gotówki, najczęściej w oddziale poczty polskiej. Rozwiązanie to jest niezwykle korzystne dla osób, które posiadają zajęcie komornicze. Uzyskanie kredytu gotówkowego dla zadłużonych współczesnymi metodami, na konto bankowe wiąże się z zajęciem kwoty, dlatego taka opcja jest korzystna dla wielu osób. Ilość dłużników w Polsce według Raportu Biura Informacji Kredytowego zaległym zadłużeniu i niesolidnych dłużnikach przekracza 2,5 mln1, z którego duży procent wpisany jest na Krajową Listę Dłużników, co skutecznie uniemożliwia wzięcie pożyczki na konto.

Wady kredytu gotówkowego dla zadłużonych bez rachunku bankowego

Zrealizowanie tego produktu finansowego możliwe jest tylko poprzez specjalny czek GIRO na poczcie, który jest płatny. Kredyt gotówkowy dla zadłużonych musi być regulowany w oddziale poczty lub banku, raty nie mogą być płacone online przez konto internetowe. Dodatkowo ofertę na kredyt gotówkowy dla zadłużonych ma obecnie niewiele firm pożyczkowych. Jest to rozwiązanie mało popularne ze względu na powszechność posiadania kont osobistych w banku.

Czym jest czek GIRO?

Czek GIRO to formularz z poleceniem wypłaty gotówki, który umożliwia uzyskanie środków w dowolnym oddziale poczty na terenie całego kraju. Cały proces jest bardziej skomplikowany od ubiegania się o kredyt gotówkowy dla zadłużonych online. Czek GIRO dostarczany jest przez kuriera, który sprawdza tożsamość pożyczkobiorcy, nim wręczy mu dokument. Po upływie 7 dni od doręczenia GIRO traci ważność.1