Pożyczka dla zadłużonych bez przelewania grosza – wszystko o czeku GIRO

Weryfikacja tożsamości jest niezwykle ważnym etapem ubiegania się o pożyczkę. Wprowadzenie przelewu na jeden grosz pozwala uniknąć wyłudzeń kredytów, które miały miejsce w czasach, gdy do uzyskania zobowiązania potrzebny był już dowód, a zgodność danych z tożsamością pożyczkobiorcy sprawdzana nie była. Klienci, który z różnych powodów nie mogą wykonać przelewu, pożyczka dla zadłużonych z czekiem GIRO jest dla nich.

W jakich sytuacjach korzysta się z pożyczki dla zadłużonych bez przelewania grosza?

  • Gdy wnioskujący nie posiada rachunku bankowego – choć polska bankowość wciąż się rozwija, o czym świadczą dane z raportu Polska bankowość w liczbach. Kwartał IV 20181, wciąż wielu Polaków nie posiada rachunków bankowych, co uniemożliwia wykonanie przelewu.
  • Gdy na rachunku bankowym nie ma środków – mimo tego że 1 gr czy 1 zł nie są dużymi kwotami, osoby zadłużone często borykają się z brakiem środków na koncie.
  • Gdy konto uległo zajęciu komorniczemu, a gotówka z pożyczki dla zadłużonych potrzebna jest na bieżące wydatki – to jedyny sposób na to, by uzyskać pieniądze na zapłatę aktualnych rachunków i uniknąć jeszcze większego zadłużenia.

Czeku GIRO znają nasi dziadkowie

Czek GIRO nie należy do nowości stworzonych na potrzeby klientów, którzy w dobie bankowości internetowej chcą pożyczać bez konta w banku. Czeki GIRO wykorzystywane były przez wiele lat, nim bankowość internetowa rozwinęła się do takiego stopnia. Czek jest sposobem na potwierdzenie swojej tożsamości oraz wypłatę gotówki.

Pożyczka dla zadłużonych z czekiem GIRO krok po kroku

  1. Złożenie wniosku online.
  2. Pozytywne rozpatrzenie wniosku.
  3. Otrzymanie czeku GIRO od kuriera po okazaniu dowodu osobistego.
  4. Odebranie gotówki w oddziale Poczty Polskiej.