Pożyczki dla zadłużonych firm – jak uzyskać pieniądze na rozwój?

Termin zadłużenie określa dwie różne sytuacje. W potocznym i najczęściej wykorzystywanym znaczeniu opisuję sytuację, w której firma ma zaległości w spłacie lub długi. W drugim określa stan, w którym firma posiada aktualne zobowiązania, które spłaca w terminie. Może to być pożyczka na sprzęt, telefon w abonamencie czy samochód w leasingu. Uzyskanie kolejnej pożyczki może okazać się trudne, jeśli w ocenie banku ilość zobowiązań jet zbyt duża w stosunku do dochodów. A jak to wygląda w przypadku firm pożyczkowych?

Czy pożyczka jest konieczna?

Przed zaciągnięciem zobowiązania warto przeanalizować sytuację swoje firmy. Najczęściej pożyczki brane są w momencie utraty płynności finansowej wynikającej z sezonowości sprzedaży lub zaległości klientów w regulowaniu faktur za wykonane usług lub towar. Firma nie może dopuścić do sytuacji, w której nie będzie miała środków, by wypłacić wynagrodzenia pracownikom, zapłacić podatek lub składki do ZUS. Inna przyczyną jest plan rozwojowy przedsiębiorstwa. Wielokrotnie zakup nowego urządzenia, które poszerza zakres usług ma ogromne korzyści dla firmy, więc pożyczka dla zadłużonych firm szybko się zwróci. Bez względu na przyczynę i jednocześnie cel pożyczki, konieczne jest przeanalizowanie finansów firmy i upewnienie się, że zobowiązanie przyczyni się do jej rozwoju, a nie upadku.

Dokumenty wymagane podczas wnioskowania o pożyczkę dla zadłużonych firm

  • Dokumenty rejestrowe
  • Zaświadczenie z ZUS i US o braku zaległości podatkowych
  • Umowy i harmonogram spłacanych zobowiązań
  • Sprawozdanie za ostatni okres obrachunkowy
  • Historia rachunku bankowego
  • Wyniki finansowe przedsiębiorstwa
  • Potwierdzenie zabezpieczenia kredytu

Pożyczka dla zadłużonych firm pod zastaw

Mimo tego że firmy pożyczkowe słyną z mniej rygorystycznych wymagań niż banki, w przypadku firm wiele z nich stawia często trudne do spełnienia kryteria. Jednak wciąż niektóre z nich przygotowują oferty z rozwiązaniami umożliwiającymi zaciągnięcie zobowiązania nawet w przypadku trudnej sytuacji przedsiębiorstwa. Jedną z nich jest zastaw auta lub nawet nieruchomości, dzięki któremu można otrzymać zobowiązanie.

Przy artykule pomagali specjaliści ze strony
https://gotowkanajuz.pl/ za co im bardzo dziękujemy.