Pożyczki dla zadłużonych od 18 lat – rady, dzięki którym nie wpadniesz w spiralę zadłużeń

Posiadanie kilku zobowiązań w wieku 18 lat może być ryzykowne. Wiele osób w tym wieku kończy jeszcze szkołę, a ich dochody, pochodzące ze stypendium, alimentów lub pracy wakacyjnej, nie są wystarczająco duże, by sprostać dużym wyzwaniom finansowym. Świadomość ryzyka związanego z nieumiejętnym pożyczaniem oraz nauczenie się wybierania korzystnych ofert oraz analizowania swojego budżetu to sposoby na to, by uniknąć poważnych problemów finansowych.

Rodzaje produktów finansowych

  • Pożyczki dla zadłużonych krótkoterminowe dla zadłużonych – udzielane na krótki okres spłaty i niewielką sumę, najczęściej to maksymalnie 120 dni oraz 2000 zł. Wyróżniają się niezwykle szybkim rozpatrzeniem wniosku oraz minimalną ilością formalności. Najczęściej potrzebny jest tylko dowód osobisty.
  • Ratalne pożyczki dla zadłużonych od 18 lat – idealne dla osób, którym zależy na spłacaniu zobowiązania w wygodniejszych częściach. Niewielkie raty pozwolą wygospodarować odpowiednio wysoką sumę każdego miesiąca. Udzielane średnio na 6 miesięcy, a nawet rok w maksymalnej kwocie 5000.

Cel pożyczki dla zadłużonych

Zaciągnięte zobowiązanie będzie korzystne, jeśli jego cel będzie nie tylko określony, ale przede wszystkim istotny. Wiele osób ma tendencję do pożyczania na całkiem błahe rzeczy, których tak naprawdę nie musieli by mieć, jeśli ich sytuacja finansowa na to nie pozwala – wakacje, nowszy model telewizora czy najnowszy smartfon. Nie ma w tym nic złego, jeśli budżet domowy nie ucierpi na zaciągniętym zobowiązaniu, dlatego należy pamiętać, że każda forma pożyczki dla zadłużonych może na niego niekorzystnie wpłynąć.

Sposób finansowania pożyczki dla zadłużonych

Przed zaciągnięciem zobowiązania nie tylko zalecane, ale wręcz niezbędne jest przeanalizowanie swojego budżetu. Najczęściej to właśnie brak wiedzy na temat swoich dochodów i wydatków przyczynił się do tego, że na koniec 2018 w Polsce było niemal 3 mln osób zadłużonych. Ogólnopolski raport o zaległym zadłużeniu i niesolidnych dłużnikach wskazuje, że łączna suma wszystkich zaległości i zadłużeń wynosiła niemal 74 mld.11