Rapida Money – pożyczki dla zadłużonych

Z roku na rok w Polsce przybywa zadłużonych osób. Wiąże się to nie tylko z nieodpowiedzialnym pożyczaniem, ale również ze zdarzeniami losowymi, w wyniku których pojawiły się problemy ze spłatą. Dłużnik do tej pory miał nie wiele opcji, które pomogłyby mu uregulować zaległości i wyjść na prostą. Jeśli jego historia kredytowa nie wyglądała dobrze, zarówno banki jak i firmy pożyczkowe odmawiały konsolidacji i innych form pomocy.

Oferta, która jest ostatnią deską ratunku dla osób zadłużonych

Firma istniejąca od 2005 roku zaproponowała ofertę, która stała się rozwiązaniem dla wielu dłużników. Rapida Money do tej pory udzieliła pożyczek aż 230 tys. klientom na kwotę 5 bilionów złotych. Jednak przełomowym zdarzeniem stało się zaproponowanie oferty osobom zadłużonym. Taki, które posiadają negatywną historię kredytową, a nawet widnieją na listach Krajowego Rejestru Dłużników. Do tej pory osoby z rosnącymi długami zostawały same ze swoim problemem. Żaden bank ani firma pożyczkowa nie chciała udzielić pożyczki ani zgodzić się na konsolidację zobowiązań osoby, która miała profil niewypłacalnej. Rapida Money udziela pożyczek bez BIK i KRD na kwotę od 2500 do 25 000 złotych. Minimalny okres spłaty to 12 miesięcy, a maksymalny to 48 miesięcy.

Warunki stawiane przez Rapida Money

Choć oferta skierowana jest do osób zadłużonych, to warunki przyznania pożyczki, choć niestandardowe, mają tutaj miejsce. Osoba starająca się o pożyczkę musi posiadać gwaranta. To on przejmie odpowiedzialność za zobowiązania dłużnika wobec wierzyciela, a w tym przypadku wobec Rapida Money. Podczas procesu przyznawania pożyczki oprócz formalności dopełnianych online, miejsce będzie miała również telefoniczna weryfikacja zarówno dłużnika, jak i gwaranta. Jeśli pożyczka zostanie przyznana, pieniądze trafia na konto osoby odpowiedzialnej za zobowiązania pożyczkobiorcy, czyli na rachunek bankowy gwaranta w ciągu maksymalnie 48 godzin. Cała procedura trwa niezwykle krótko, jeśli nie jest przedłużona w wyniku specjalnych okoliczności lub gdy wniosek nie jest złożony w trakcie trwania weekendu.